Co powinnaś wiedzieć o makijażu permanentnym?


Makijaż permanentny służy do estetycznej poprawy wyglądu, ma za zadanie podkreślić naturalną urodę i skorygować w miarę możliwości niedoskonałości czy asymetrię.

Makijaż wykonujemy w 2 etapach. Pierwszy to zabieg główny. Na tym spotkaniu wyznaczamy idealny kształt brwi dopasowany do anatomii twarzy, z uwzględnieniem naturalnych włosów w łuku, ponieważ wygląda to o niebo lepiej i bardziej naturalnie (czasy, gdy goliło się całe brwi i robiło w tym miejscu tatuaż na szczęście już dawno odeszły w zapomnienie). Nie bój się doboru kształtu i zmiany dotychczasowych przyzwyczajeń! Rysunek wstępny jest wizualnym przedstawieniem docelowego kształtu brwi, jest wykonywany zmywalną, sterylną kredką, więc na tym etapie bez skrępowania możesz uzewnętrznić wszystkie swoje obawy, opisać jakiego efektu oczekujesz, bo ułatwi mi to poznanie Twoich preferencji.


Jeśli masz większe wątpliwości - warto umówić się przed zabiegiem na konsultację, by porozmawiać o Twoich marzeniach oraz wspólnie ustalić plan działania. Nie wykonam zabiegu, jeżeli Twoje oczekiwania są niemożliwe do zrealizowania przez rozbieżność estetyczną lub jeśli łamią podstawowe zasady tej sztuki.

Na tym etapie dobieramy także kolor z uwzględnieniem rodzaju cery, by po czasie brwi lub usta wyglądały tak samo pięknie, jak bezpośrednio po zabiegu. Nie wykonuję brwi w kolorze czarnym, ponieważ jest to połączenie zimnych barw, które po czasie wypłukują się na grafit czy niebieski.

Przy makijażu permanentny ust, dobieramy kolor tak, by usta nie wyglądały na sine czy fioletowe, biorąc pod uwagę Twój naturalny kolor czerwieni wargowej, oczywiście z uwzględnieniem Twoich wskazówek w kwestii wyboru odcienia pigmentu.

Kolejna część, czyli tak zwane dopigmentowanie, to zabieg, w którym dopracowujemy brwi lub usta, uzupełniamy ubytki, jednak nigdy nie wykonuję sztucznych i przerysowanych brwi, sprawiających wrażenie niepasujących do klientki i jej osobowości, w moim odczuciu mija to się z celem. Natomiast z kolorem ust lubię szaleć i tworzyć niepowtarzalne kolory, spersonalizowane dla każdego. Drugi zabieg wykonujemy po 6-8 tygodniach od pierwszego spotkania. Nie powinno się wykonywać drugiego zabiegu wcześniej, niż przed upływem miesiąca, ponieważ cykliczna odnowa naskórka trwa średnio 28 dni (a im bardziej dojrzała skóra, tym dłużej się regeneruje i goi).

Ilość oraz efekt zabiegów jest uwarunkowany dla każdej osoby indywidualnie. Czasami skóra jest tak 'trudna' w pracy, że potrzebne jest trzecie spotkanie, jednak zdarza się to bardzo rzadko. Wobec tego, nie da się w pełni zagwarantować oczekiwanych wyników zabiegu, ani, że będą one identyczne w przypadku każdego klienta.

Trwałość makijażu permanentnego

Przy właściwej pielęgnacji wynosi od kilku miesięcy do kilku lat (po takim czasie mam na myśli subtelny cień w miejscu pigmentacji). Należy odświeżać go w miarę potrzeby, unikając w ten sposób odbarwień na niepożądane kolory. To nie jest tatuaż, który będzie utrzymywał się w skórze przez lata bez zmian. Poprawnie wykonany zabieg powinien z czasem się rozjaśniać, by w chwili odświeżenia móc go delikatnie zmodyfikować i poprawić kształt, ponieważ zmienia się moda, trendy, ale także rysy naszej twarzy.

Efekty zabiegu uzależnione są od wielu czynników, w tym od:

  • obszaru zabiegu (brwi utrzymują się najkrócej - strefa T),

  • rodzaju skóry (na tłustej cerze kolor  wypłukuje się szybciej),
  • koloru zastosowanego pigmentu (jasne kolory wypłukują się szybciej),
  • wieku,
  • właściwej pielęgnacji i nawilżania (słońce, solarium, zabiegi złuszczające nie mają dobrego wpływu na makijaż),
  • stanu zdrowia.
Napisz do nas, jeśli nadal masz pytania lub wątpliwości!