Informator makijażu permanentnego.
Wszystko, co musisz wiedzieć przed wizytą.

- Czym jest makijaż permanentny i do czego służy?
Makijaż permanentny służy do estetycznej poprawy wyglądu, ma za zadanie podkreślić naturalną urodę i skorygować w miarę możliwości niedoskonałości czy asymetrię.

- Czy muszę zgolić swoje brwi?
Absolutnie NIE! Dla mnie idealny kształt brwi jest dopasowany do anatomii twarzy, z uwzględnieniem naturalnych włosów w łuku, ponieważ wygląda to o niebo lepiej i bardziej naturalnie (czasy, gdy goliło się całe brwi i robiło w tym miejscu tatuaż na szczęście już dawno odeszły w zapomnienie). Nie bój się doboru kształtu i zmiany dotychczasowych przyzwyczajeń!

- Od czego zacząć?

Najważniejsze są przeciwwskazania, zapoznaj się proszę z nimi szczegółowo. Jeżeli pojawia się jakiekolwiek pytania na temat przeciwwskazań - zachęcam do kontaktu przez wiadomość na Facebooku/Instagramie/SMS, postaram się udzielić wyczerpujących informacji.

www.makijazpermanentnyleszno.pl/regulamin/przed-wizyta


 - Ile kosztuje makijaż permanentny? Ile kosztuje korekta dodatkowa?  Ile kosztuje odświeżenie?

Koszt makijażu permanentnego - 900zł.

Dopigmentowanie w razie potrzeby - 100zł (do 8tyg).

Koszty dodatkowych zabiegów i dopigmentowań znajdziesz tutaj: www.makijazpermanentnyleszno.pl/regulamin/cennik 

  

- Nie jestem pewna efektu - czy można umówić się na konsultację?

Oczywiście, konsultacja polega na wykluczeniu przeciwwskazań, omawiamy Twoje brwi i wiele aspektów dotyczących PMU. Odpowiadam na Twoje pytania i wątpliwości. Takie spotkanie jest bezpłatne.

Koszt konsultacji z rysunkiem wstępnym to 50zł. Nie ma możliwości, aby termin makijażu permanentnego był również konsultacja.

Dodatkowo obowiązkiem klientki jest zapoznanie się z moimi pracami i ich estetyką, by mieć pewność, że mój styl odpowiada również Tobie. Nie wykonam zabiegu, jeżeli Twoje oczekiwania są niemożliwe do zrealizowania przez rozbieżność estetyczną lub jeśli łamią podstawowe zasady tej sztuki.

Uwaga! Na konsultację warto umówić się wtedy, kiedy masz już wykonany makijaż permanentny i nie wiesz czy jesteśmy w stanie go przykryć, a zdjęcia nie do końca oddają to, jak wyglądają brwi na żywo. Nie musisz umawiać się na konsultację, by umówić się na zabieg - datę wizyty możemy ustalić przez wiadomość/SMS. Jeśli masz pytania - na większość z nich znajdziesz odpowiedź tutaj, w regulaminie lub po prostu śmiało do mnie napisz i zapytaj - chętnie odpowiem.

-Jak dobrać kolor ust? Nie wiem na co się zdecydować.

Przy makijażu permanentnym ust, dobieramy kolor tak, by usta nie wyglądały na sine czy fioletowe, biorąc pod uwagę Twój naturalny kolor czerwieni wargowej, oczywiście z uwzględnieniem Twoich wskazówek w kwestii wyboru odcienia pigmentu. Zawsze sugeruję przyjście z ulubioną szminką/kredką, ułatwi to nakierowanie na konkretny kolor.

NIE wykonuję mocnego, sztucznego makijażu permanentnego ust (typowego efektu pomadki), NIE używam ciemnych, intensywnych kolorów (takich jak np. bordo, krwista czerwień, itp), NIE wykonuję mocnego/ciemniejszego niż reszta ust konturu, NIE wykonuję samego konturu (te metody już dawno wyszły z mody i nie wygląda to dobrze po czasie).

Wykonasz u mnie naturalne podkreślenie ust, wyrównanie i podkręcenie koloru czerwieni wargowej (sprawdź wygojone prace w moich mediach społecznościowych, usta bezpośrednio po zabiegu są dużo ciemniejsze). Efekty półtransparentne to coś, w czym czuję się najlepiej i najbardziej podoba mi się ten efekt po czasie (co jest bardzo, bardzo ważne!). Jest to w 100% moja estetyka. Jeśli od czasu do czasu lubisz mocniej podkreślone usta - zawsze okazyjnie możesz sięgnąć po szminkę. Naturalny makijaż permanentny jest na dłużej, nie na jeden wieczór.

Po wygojeniu makijażu permanentnego ust, jego kolor może wydawać się różny w różnych porach - raz wyraźniejszy, raz delikatniejszy. Uwarunkowane jest to naszą naturalną czerwienią wargową i jej kolorem każdego dnia.

 - Jak wyglada i ile trwa zabieg makijażu permanentnego?

Na wizycie wypełniasz ankietę przedzabiegową, następnie wspólnie ją analizujemy i jeszcze raz wykluczamy jakiekolwiek przeciwwskazania. Rozmawiamy na temat kształtu, koloru. Wykonuję i omawiam szczegółowy rysunek wstępny i zaczynamy pigmentację. Warto zarezerwować na całe spotkanie około 2h..

 - Czy podczas zabiegu jestem bezpieczna?

Oczywiście. Używam jednorazowych narzędzi. Każdy artykuł jednorazowy otwierany jest przy klientce. Maszyny oraz stanowisko pracy pozostaje zdezynfekowane oraz ofoliowane na nowo dla każdej klientki. Najwyższe standardy higieny i bezpieczeństwa są dla mnie najważniejsze.

- Czy na wizycie mogę zmienić zdanie i zamiast Ombre poprosić o wykonanie włosa?

Niestety nie. Na każdą metodę potrzebuję innej ilości czasu. W razie wątpliwości zapraszam na bezpłatną konsultację - z przyjemnością podpowiem, która metoda bardziej się sprawdzi w konkretnym przypadku.

- Moja cera się przetłuszcza. Czy mogę mieć zrobiony makijaż metodą włoskową?

Warunkiem koniecznym do wykonania makijażu permanentnego brwi metodą włosa maszynowego jest posiadanie suchej/normalnej cery. Przy cerach tłustych włos może się 'rozlać', dlatego nie robię w tej sytuacji wyjątków. Metoda ta nie może być wykonana na wcześniej wykonanym makijażu, a jedynie na skórach "czystych" lub po usunięciu starej pigmentacji. Kolor pigmentu jest dobierany do naturalnego koloru włosa na brwiach.

- Skąd mam wiedzieć czy moja cera nadaje się do metody włoskowej? Jak rozpoznać cerę tłustą/mieszaną?

Cera tłusta charakteryzuje się wydzielaniem dużej ilości sebum i świeceniem się głównie w strefie T. Często ma ziemisty lub szarożółty kolor, widoczne rozszerzone pory,  zaskórniki, wypryski i niedoskonałości.


 - Jak mam się przygotować?

  • 24h przed zabiegiem nie można spożywać alkoholu.
  • Należy zadbać o odpowiednie nawilżenie skóry.
  • Przed makijażem permanentnym ust warto zadbać by nie były one spierzchnięte - na nawilżonych ustach pracuje się zdecydowanie bardziej komfortowo niż na przesuszonych. Dodatkowo dwa dni przed zabiegiem warto wykonać peeling ust. 
  • Opalenizna obszaru zabiegowego (także po solarium) jest przeciwwskazaniem do wykonania makijażu permanentnego.  
  • Odradza się przyjmowania w dniu zabiegu wszystkiego, co może podnieść ciśnienie (energetyki, spalacze, leki rozrzedzające krew (także przeciwbólowe)).
  • Miesiąc przed zabiegiem należy odstawić picie lub przyjmowanie ziół.
  • Aktywna opryszczka jest bezwzględnym przeciwwskazaniem.
  • Nie reguluj brwi miesiąc przed zabiegiem. Pomoże to w doborze naturalnego kształtu.
  • Henna brwi najpóźniej 2 tygodnie przed pigmentacją. Laminacja miesiąc wcześniej.
  • Zalecamy przyjście w pomalowanych przez siebie brwiach/ustach (o ile na co dzień Pani maluje), ułatwi to konsultację w doborze koloru.
  • Choroba/przeziębienie/osłabienie są bezwzględnym przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu.

 - Jak będę wyglądać zaraz  po zabiegu? Czy makijaż permanentny wyklucza mnie z życia codziennego?

Będziesz wyglądać pięknie! Makijaż permanentny zaraz po zabiegu w prawdzie jest troszkę bardziej przerysowany - brwi są grubsze i ciemniejsze, jednak nie wygląda to karykaturalnie i już w ten sam dzień można iść do pracy lub na imprezę. Może pojawić się bardzo delikatne zaczerwienienie wokół brwi.

Bezpośrednio po zabiegu brwi mogą być delikatnie opuchnięte (ale absolutnie nie wyklucza to z życia codziennego). W trakcie gojenia, gdy brwi są bardzo suche i ściągnięte, a strupki zaczynaja odpadać - wtedy może być złudne wrażenie, że brwi lub usta są niesymetryczne. Należy to przeczekać, nie stresować się i uzbroić w cierpliwość, aż obszar zabiegowy całkowicie się wygoi.

Natomiast jeśli chodzi o usta - usta często MOGĄ (nie muszą) być spuchnięte, nierówne. Kolor ust zaraz po zabiegu jest czasami zniekształcony i bardziej przypomina odcienie czerwieni niż wybrany kolor. Wynika to z podrażnienia zabiegowego.


 -Jak będę wyglądać w następnych dniach?

Brwi dzień po zabiegu będą ciemniejsze, mogą sprawiać wrażenie delikatnie ściągniętych. W kolejnych dniach od zabiegu nie ma dyskomfortu bólowego. Wizualnie goją się dłużej niż usta. Łuszczenie brwi następuje mniej więcej od 3 do 7 doby w zależności od skóry, wieku oraz indywidualnych predyspozycji organizmu. Schodzi strupek wraz z kolorem. Rozjaśniają się oraz zwężają. Mogą wydawać się nierówne, strupek z poszczególnych miejsc może schodzić szybciej, a przez to może wydawać się, że nic się nie przyjęło. Nic bardziej mylnego! To normalny proces prawidłowego gojenia. Następnie przychodzi okres stabilizacji pigmentu i koloru - trwa on około 28 dni. U niektórych klientek nawet do 8 tygodni.

Przyjmuje się, że usta mogą być delikatnie opuchnięte do 24 godzin po zabiegu (jednak zazwyczaj opuchlizna schodzi już po kilku godzinach). Już na drugi dzień robią się suche (przez co też kolor wydaje się ciemniejszy) i spierzchnięte, zaczynają schodzić skórki, jakbyś miała je bardzo mocno przesuszone. Może wyjść opryszczka. Stabilizacja pigmentu i koloru trwa do 4-6 tygodni. Kolor po wygojeniu będzie łagodniejszy i jaśniejszy niż bezpośrednio po zabiegu. Bólu po zabiegu nie ma. Jest dyskomfort związany ze ściągnięciem.


 - Jak dbać o makijaż permanentny w trakcie gojenia?

Całą pielęgnację omawiamy po zabiegu oraz wysyłamy szczegóły klientce w razie wątpliwości. Pielęgnacja makijażu permanentnego jest jednym z ważniejszych aspektów, które wpływają na cały makijaż permanentny i jest w pełni zależna od klientki. 

 - Czy może wystąpić alergia na pigment?

Niestety tak. Reakcja alergiczna może wystąpić nawet po wielu latach posiadania makijażu permanentnego, ale na szczęście nie jest to częste zjawisko. Zwiększone ryzyko alergii występuje przez niestosowanie filtrów przez cały rok/ ekspozycja na słońce/ korzystanie z solarium. Alergie mogą być także krzyżowe. Jest to reakcja organizmu i linergistka nie ma na to wpływu.

- Czy mogą wystąpić jakieś powikłania?
Oczywiście mogą (jak we wszystkim) i muszę o nich poinformować, chociaż nie zdarzają się często. 
Ryzyko wystąpienia – częste: obrzęk, opuchlizna, rumień, siniaki (czasami na ustach), opryszczka;

Ryzyko wystąpienia – rzadkie: zakażenie wirusowe; zakażenie bakteryjne; infekcje grzybicze; zaostrzenie współistniejących chorób skóry, efekt Köbnera

Ryzyko wyst. – bardzo rzadkie: blizny, zmiany barwnikowe hiper- i hipopigmentacyjne; migracja pigmentu; alergie na pigment po czasie; kolor odbiegający od naturalnego; nierównomierne rozłożenie pigmentu; inne reakcje organizmu;

- O co chodzi z dopigmentowaniem/ korektą/ poprawką? Kiedy należy to zrobić?

Dopigmentowanie makijażu permanentnego jest to uzupełnienie ewentualnych ubytków i dopracowanie detali. Drugi zabieg musi odbyć się do 8 tygodni od pierwszej pigmentacji. Nie powinno się wykonywać drugiego zabiegu wcześniej, niż przed upływem miesiąca, ponieważ cykliczna odnowa naskórka trwa średnio 28 dni (a im bardziej dojrzała skóra, tym dłużej się regeneruje i goi). Na dopigmentowanie umawiamy się po 1 zabiegu lub możesz odezwać się później sama.

Dopigmentowanie jest obowiązkowe, ponieważ efekt końcowy oceniamy po 2 zabiegach. Dopiero wtedy zabieg uważa się za zakończony. Drugi zabieg trwa około 30 minut i możemy wtedy brwi lekko przyciemnić, wydłużyć, pogrubić, ale nie ma możliwości całkowitej zmiany koloru (zmiana koloru wiąże się z dodatkową dopłatą i dłuższym czasem zabiegu - jeżeli będzie Ci na tym zależało, daj znać, ponieważ prawdopodobnie będziemy musiały zmienić termin drugiego zabiegu ze względu na różnicę w czasie trwania). Zdarza się jednak, że niektóre pigmentacje przyjmują się tak pięknie, że dopigmentowania nie wykonujemy, tylko umawiamy się na odświeżenie za kilka miesięcy. Jest to kwestia indywidualna. Wszystko zależy od stanu wygojenia.

Jeśli chodzi o usta - możemy je nasycić tym samym kolorem, dopracowujemy szczegóły. Nie można drastycznie zmienić koloru na dopigmentowaniu. Zmiana koloru jest traktowana jako dłuższy i dodatkowo płatny zabieg, ponieważ wymaga ode mnie większego nakładu pracy.

 

- Moja koleżanka nie potrzebowała dopigmentowania, czy ja też od razu będę miała piękne brwi?

Ilość oraz efekt zabiegów jest uwarunkowany dla każdej osoby indywidualnie. Czasami skóra jest tak 'trudna' w pracy, że potrzebne jest trzecie spotkanie, jednak zdarza się to bardzo, bardzo rzadko. Wobec tego, nie da się w pełni zagwarantować oczekiwanych wyników zabiegu, ani, że będą one identyczne w przypadku każdego klienta.

Czy muszę poprawiać makijaż permanentny? Co ile? Jak często?

Tak! Aby wyglądał on estetycznie wykonujemy dopigmentowanie odświeżające. Sugeruję pojawić się po roku od ostatniego zabiegu. W zależności od cery, wieku i indywidualnych predyspozycji organizmu czas ten może być skrócony bądź wydłużony. Im jaśniejszy kolor pigmentu i delikatniejsza pigmentacja - tym krócej utrzymuje się efekt. Niektóre pigmenty wybarwiają się w odcienie pomarańczu, inne szarości i jest to normalna rzecz, dlatego należy tego pilnować i nie dopuszczać do dużej zmiany koloru.

  - Czy będę mieć kwadratowe początki? Boje się tego efektu.  

Nie! Pigmentuję zgodnie z naturą, staram się nie pigmentować poza naturalną linią włosa. Kolor makijażu permanentnego ZAWSZE jest dopasowany do subtonu skóry, według zasad kolorymetrii i zgodnie z rzeczywistym (naturalnym) kolorem włosa klientki. Dostosowany do rodzaju cery klientki. Nie wykonuję pigmentacji wymuszonych, zniekształconych.

Początki i góra brwi w technice Ombre są zawsze delikatniejsze, stapiają się z naturalną linią włosa. Najmocniej zapigmentowana jest podstawa brwi oraz końcówka. Aby uniknąć wybarwień - należy brwi odświeżać. Właściwy kolor nie znika z dnia na dzień. To postępujący proces wynikający z rogowacenia naskórka. Na pewno zauważysz, że już czas odświeżyć brwi. Aby uniknąć wybarwień w kolory niebieskie - NIE WYKONUJE ZA CIEMNYCH BRWI.

- Czy moje usta będą powiększone?

Będą większe jedynie zaraz po zabiegu (przez opuchliznę). Makijaż permanentny NIE powiększa na stałe ust (od tego jest kwas HA). Wyrównanie koloru czerwieni wargowej daje efekt pełniejszych ust. Nie wyjeżdża się  poza granicę ust. Kolor makijażu permanentnego ust dopasowany jest do naturalnego koloru ust. Każdy kolor na danych ustach jest wyjątkowy. Kolor docelowy definiuje Twój pierwotny kolor ust.


- Czy makijaż permanentny boli?

Dużo zależy od Twojego progu, ale nie nazwałabym tego bólem, a dyskomfortem. Staramy się zawsze zminimalizować niekomfortowe odczucia. Niektóre Panie w trakcie zabiegu ucinają sobie drzemkę, więc nie ma czego się bać. Nie słuchaj koleżanek, które miały wykonany makijaż 10 lat temu i mówią, że to boli - wtedy na pewno tak było, ale obecne techniki są o wiele delikatniejsze i mniej traumatyczne dla skóry.


 - Czy będę mieć idealne brwi/ usta?

Niestety. Odpowiedź brzmi nie. Będą one bliskie ideału, jednak pracujemy z żywym organizmem, a jego reakcja jest dla nas niekiedy wysoce nieprzewidywalna i na różne czynniki nie mamy wpływu (rodzaj cery, problemy zdrowotne, mimika, praca mięśni, asymetria). Makijaż permanentny to 'tylko' kolor w skórze i nie jestem w stanie wyrównać każdej asymetrii (czasami potrzebna jest do tego kosmetologia/medycyna estetyczna), ale zawsze  staram się, by była jak najmniej widoczna - co oczywiście konsultuję z Wami i wszystko Wam wizualizuję. Dołożę wszelkich starań, aby zgodnie ze sztuką oraz z zachowaniem najwyższych zasad bezpieczeństwa wykonać pigmentację. 

- Jak długo utrzymuje się PMU?

Przy właściwej pielęgnacji wynosi od kilku miesięcy do kilku lat (po takim czasie mam na myśli subtelny cień w miejscu pigmentacji). Należy odświeżać go w miarę potrzeby, unikając w ten sposób odbarwień na niepożądane kolory. To nie jest tatuaż, który będzie utrzymywał się w skórze przez lata bez zmian. Poprawnie wykonany zabieg powinien z czasem się rozjaśniać, by w chwili odświeżenia móc go delikatnie zmodyfikować i poprawić kształt, ponieważ zmienia się moda, trendy, ale także rysy naszej twarzy.

Usta permanentne utrzymują się dłużej niż brwi. Jednak jest to również indywidualna predyspozycja.


- Od czego zależy trwałość makijażu?

  • od obszaru zabiegu (brwi utrzymują się najkrócej - strefa T),
  • rodzaju skóry (na tłustej cerze kolor  wypłukuje się szybciej),
  • koloru zastosowanego pigmentu (jasne kolory wypłukują się szybciej),
  • wieku,
  • właściwej pielęgnacji i nawilżania (słońce, solarium, zabiegi złuszczające nie mają dobrego wpływu na makijaż),
  • stanu zdrowia.

 - Czy będę musiała farbować i depilować brwi?

Tak. Makijaż permanentny wykonywany jest w skórze. Nie ma wpływu na kolor i kondycję włosa. Jeśli masz jaśniejszy kolor brwi i farbujesz włosy na kolor ciemniejszy to i tak będzie trzeba farbować włoski na brwiach. Oczywiście depilacja brwi to podstawa. Depilujemy brwi do linii pigmentacji. ️


Dziękuję za zainteresowanie. Jeśli masz jakiekolwiek pytania lub wątpliwości - napisz lub umów się na bezpłatną konsultację.

Do zobaczenia!


Napisz do nas, jeśli nadal masz pytania lub wątpliwości!